istanbul gelinlik
Evlilik Hazırlığı
Lazer Epilasyon ve Fiyatları
Evlilikte Sağlık ve Güzellik

Evllilik teklifi
Kız İsteme Nasıl olur
Söz
Söz Bohçası
Nişan
Nişan Bohçası
Kına gecesi
Düğün
Takı Töreni
Nikah İşlemleri ve Evraklar
İmam Nikahı Nikah Alışverişi

Abiye
Alyans
Gece Kıyafeti
Nişanlık
Kına Kıyafeti
Damatlık
Davetiye
Nikah Şekeri
Gelin Arabası
Fotoğrafçı
Gelin Buketi
Gelin Tacı
Gelin Saçı
Gelin Makyajı
Cilt Bakımı
Çocuk Gelinlikleri
Çocuk Smokini
Gelin Ayakkabısı
İç Giyim
Düğün Organizasyon
Müzik Organizasyon
Balayı
Yat Kiralama
Çeyiz


Firmalar


Rent A Car
Moda Evleri
Davetiye Firmaları
Düğün Salonları
Düğün Mekanları
Organizasyon Firmaları

 


 
 

Lazer EpilasyonLazer Epilasyon !!!

Lazer Epilasyon
Kadın olsun erkek olsun, görünümüne özen gösterenlerin en dikkat ettiği noktalardan biri de vücudun bazı bölgelerindeki istenmeyen tüyler. Günümüzde bunlardan kurtulmanın en etkili yolu lazer epilasyon.

Lazer epilasyon nedir ?
Lazer epilasyon, vücutta oluşan istenmeyen kıllanmanın önlenmesinde ve giderilmesindeki en önemli ve en etkili medikal teknolojidir. Bilindiği üzere insanlar lazer epilasyon öncesinde epilasyon için çok farklı yöntemler kullanabiliyorlardı. Fakat bu yöntemlerin çoğu uzun süreli ve kalıcı olmuyordu. Lazer epilasyon bu sorunu gidermede başvurulan en etkili medikal estetik yöntemidir. Şunu da belirtmek gerekir ki medikal estetiğin başlangıcı da lazer epilasyon ile olmuştur.

Lazer epilasyonda izlenen yol nasıldır?
Lazer epilasyon için başvuran kişilerin ilk olarak klinik öyküsüne bakılır. Klinik öyküden kasıt kişinin herhangi bir cilt hastalığının olup olmamasına bakılır, kıllanmanın kalıtsal mı yoksa hormonal mi olduğu tesbit edilir. Bu çok önemli bir unsurdur. Çünkü hormonal bir bozukluğa bağlı olarak oluşmuş bir kıllanmaysa endokrin hekimleri eşliğinde bir lazer epilasyon tedavisi uygulanması gerekir. Daha sonra kişi işleme alınmadan önce bir dermal test uygulanır. Dermal test; cildin yapısını, hassasiyetini, kıl yapısını tesbit edilerek en etkili lazer epilasyon tedavisini sağlamada yardımcı olan bir uygulamadır.

Lazer Epilasyon fiyatları
Bu Fiyatlar herhangi bir standarda bağlı kalmamaktadır. Bölge bölge Lazer epilasyon fiyatları değişebilmektedir.Kullanılan makineye ve yöntemlere bağlı olarak fiyatlar değişir.

Bütün bu aşamalardan sonra kişinin lazer epilasyon tedavi sürecine dair detaylar elde edilmiş oluyor.

Lazer epilasyonun uygulanmadığı kişiler yada durumlar varmıdır?
Lazer Epilasyon blue çağına ulaşmış her bireyde yaptırılabilecek bir işlemdir. Ancak gebe kadınlarda ve cilt te bazı hastalığı olan bireylerde , hastanın doktorunun kontrolünde yapılması gerekir.

Lazer epilasyon işlemi uzun sürermi yada ne kadar zaman alır ?
Lazer epilasyon kualktanduyulduğu gibi uzun sürenve çok seanstan oluşanbir yöntem değildir.Aksine kısa sürer. Seans süreleri yaklaşık olarak 15 dakika ile 45 dakika arasında sürmekte ve seans aralıkları (kişinin lazer epilasyona gelme aralığı) 4 ile 8 hafta arasında değişmektedir. Lazer epilasyon tedavisinin bitmesi için gerekli olan seans sayısı da ortalama 3 ile 6 seanstır. Yani lazer epilasyon tedavisi hem kısa sürmekte, hem de kısa sürede sonuç alınmaktadır.

Lazer epilasyon sonrasında nelerle karşılaşıyoruz ?
Lazer epilasyon uygulaması yapıldıktan sonra epilasyon yapılan bölgede takriben 15 - 20 dk. süren bir kızarma oluşabilir. Bu kızarıklıkları da buz kompresleri ve pomatlarla çok çabuk geçirilmektedir. Ancak lazer epilasyon dışındaki epilasyon yöntemlerinde ciltte kalıcı leke ve yara izleri oluşabilir. Bu nedenle kişiler lazer epilasyon dışı yöntemlere başvurmamalıdırlar.

Lazer Epilasyon Yasaklandımı?
Lazerle Epilasyon yasaklanmadı ancak doktor kontrolunde yapılmaktadır.Gittiğiniz Güzellik Merkezinde Resmi olarak çalışan bir tıp mensubu yok ise o işyerinde Lazer epilasyon yapılması yasaktır.

Lazer epilasyon işlemi öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler neler?
Aslında lazer epilasyon öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gereken önemli bir durum yoktur, ancak cildin kalitesini ve lazer epilasyonun etkinliğini yüksek tutmak için medikal kozmetiklerle destekleyici tedavilere başvurulabilir. Örneğin lazer epilasyon sürecinde kişinin güneşten korunmasını sağlamak için güneş koruyucu kremler kullanılabilir.

Lazer epilasyon tedavisi günlük yaşantımızı etkiler mi?
Lazer epilasyon günlük yaşantıyı etkilememektedir. Kişiler sabahları işlerine gitmeden önce, öğle tatillerinde, akşam iş çıkışlarında epilasyon merkezine gidip daha sonra günlük yaşamlarına devam edebilirler.

Lazer epilasyon sonrasında tekrar kıllanma yaşanır mı?
Lazer epilasyon, medikal estetiğin bize sunduğu en kesin ve en etkili tedavi yöntemidir. Dolayısıyla lazer epilasyon sonrası herhangi bir kıllanma yaşanmamaktadır. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki, eğer lazer epilasyon yaptıran kişide hormonal bir problem varsa belli aralıklarda kontrol edilmesi gereklidir.

Lazer epilasyon ağrılı bir uygulamamıdır?
Kişiler genelde lazer epilasyon sırasında herhangi bir ağrı veya acı ile karşılaşmamaktadır. Ancak böyle bir sorunla karşılaşılırsa lokal anestezi kremleri ve ağrı kesiciler kullanılarak bu sorun çok rahat giderilebilir.


 

İlk Gece
Akraba Evliliği
Evlenmeden Önce
Regl
Hamilelikten Korunma
Nasıl Hamile Kalınır
Lazer Epilasyon
Zayıflama-diyet
Yağ Aldırma
Selülit Tedavisi
Botox
Burun Estetiği
Penis Büyütme
Göğüs Büyütme
Kızlık Zarı
Kürtaj
Vajinismus
Tüp Bebek
Kısırlık Tedavisi

 Evlilikte Cinsellik

Evlilikte Cinsellik
Orgazm
Oral Seks
Anal Seks
Seks Pozisyonları
Erken Boşalma


Aksesuar

Peruk
Postiş
Çıt Çıt
Şapka
Kolye
Bileklik
Örgü ve Dantel
Eşarp
Türban

Evlilik ile ilgili Bilgiler

Evlilikte ilk 1 Yıl
Erkeğin Evlilikte Beklentisi
Aile İçi Problemler
İkinci Bahar
Aldatılma
Evlilik Sözleşmesi

Banka kredileri

Evlilik Kredisi
Konut Kredisi
Araba Kredisi
İhtiyaç Kredisi